Het asterelfje

Het asterelfje dacht: o, ik wil zo graag de mooiste zijn op het herfstfeest. De herfstfee had iedereen uitgenodigd die in de herfst groeide of bloeide. Het zou een groot feest worden, dat wist het elfje, want de herfst had meestal een rijke oogst. Het asterelfje keek naar haar lila rokje. Dit rokje had ze altijd aan, want daarin voelde ze zich het prettigst. Maar ze wist niet of deze kleur haar het beste stond. Ik vraag het aan de zon, die weet vast wel welke kleur me het best staat, bedacht ze. De zon lachte haar alleen maar een beetje uit en zei: "Ik vind alle kleuren prachtig: rood, geel en pimpelpaars, het maakt mij niets uit." Ook de wind kon haar geen goede raad geven, want hij had geen tijd. "Nou, dan vraag ik het de regen", riep het elfje. "Nee, daar heb ik geen verstand van", zei de regen. "Ik kijk nooit naar kleuren, maar vraag het de regenboog, die weet het vast wel." Toen even later de regenboog verscheen, zei hij: "Trek het rode rokje aan en ook het blauwe en daarover het witte, dat staat leuk. Hoe meer kleuren, hoe liever." Alle rokjes over elkaar heen, dat was wel erg gek. Dat deed het elfje niet. Mismoedig ging zij op een blad zitten en keek somber de wereld in. Er kwam een regenworm langs. Hij zag het elfje zitten en verbaasd vroeg hij: "Hé, moet jij niet naar het herfstfeest? Het is al begonnen. Als ik jou was, zou ik me een beetje haasten." "Jij hebt gemakkelijk praten," zuchtte het elfje, "jij hoeft je nooit af te vragen wat je aan zult trekken."
"Gelukkig niet, maar moet jij dat dan wel?"
"Ja, want nu weet ik niet wat ik op het feest zal aantrekken. En ik wil zo graag de mooiste zijn."
"Nou, dat is toch niet zo moeilijk. Houd gewoon aan wat je aan hebt, blijf zoals je bent. Wat bij je hoort, past ook bij je. Dan weet ik zeker dat jij de mooiste bent. Mooi zijn zit niet in kleren, maar van binnen. Wie doet zoals hij is, is het mooist. Geloof me maar."
Het elfje zag in dat de regenworm gelijk had. Ze ging naar het feest zoals ze was. Het werkte, want wie werd het meest gevraagd om te dansen? Het asterelfje!